Relax kemp u Znojma - dovolená v komfortních mobilních domech u Výrovické přehrady
Home Zateplené domy Celoroční domy Luxusní domy FAQ a články Kontakty

Mobilní domy jsou samy o sobě velmi levnou variantou bydlení, ale může se stát, že budou pro někoho stále poměrně drahé. Pokud chcete bydlet v tomto typu domku a ušetřit ještě více, nabízí se možnost pořídit si starší mobilní dům a následně ho revitalizovat a zateplit. Většinou se k nám starší mobilní domy dováží ze zahraničí a jejich cena je pak třeba až desetinová ve srovnání s mobilheimem novým. A to už je vzhledem k tomu, že tak získáte vlastní dům s možností umístit ho téměř kamkoliv si zamanete, velmi férová nabídka.

Uzpůsobte starší domek svým přáním

Jak již bylo řečeno, pořizovací cena starších mobilních domků je téměř minimální. Počítat zde však musíte s tím, že starší domek si bude žádat několik úprav a většinou také zateplení, pokud ho chcete využívat v průběhu celého roku. Ke zvýšení Vašeho komfortu při bydlení v mobilním domě si tak můžete pomocí zateplovacího systému vylepšit stěny, podlahy i střechu, někdy může být nutná i obměna rozvodů pro elektřinu a vodu. Pokud chcete také minimalizovat výdaje za provoz, doporučuje se nechat si nainstalovat krbová kamna na tuhá paliva. Díky kombinaci tohoto typu topení a perfektní izolace budete i přes zimu v příjemném teple a navíc Vás to bude stát jen minimální výdaje!

Ještě nižší cena

Ačkoliv po koupi staršího domu ještě budete muset do jeho revitalizace investovat nějaké peníze, stále se jedná o výrazně levnější variantu bydlení. Opravovat a vylepšovat totiž můžete jen to, co považujete za nutné. Může se stát, že starší mobilní domek dovezený ze zahraničí bude stále ve skvělém stavu a výraznější zásahy tak nebudou nutné. V tom případě můžete za ušetřené peníze z oprav domek ještě vylepšit například okenicemi, přistavět můžete i zimní zahradu nebo třeba terasu či pergolu. Další výhodou tak je, že kdybyste se v blízké době následně rozhodli pro prodej svého mobilního domku, zvýšíte revitalizací jeho prodejní cenu.

Mobilheim a rekonstrukce – jak postupovat?

Postup při pořízení staršího mobilního domku je jednoduchý. Vyberete si z naší nabídky ten, který Vás zaujme nejvíce, a pak už zbývá jen se rozhodnout, jaké revitalizační práce budete chtít provést. Problémem samozřejmě není ani změnit vzhled domku, například barvou obložení. Pak už zbývá se jen nastěhovat, takhle jednoduché pořízení a revitalizace staršího mobilního domku je.